Hatvan éve számolták fel a Rákosi-korszak alföldi internálótáborait. Az évfordulón több helyen megemlékezéseket szerveznek, az egyik helyszín a szolnoki Hetényi Gáza Kórház.
Hatvan éve szüntették meg a magyarországi kényszermunkatáborokat. Szolnokon emléktáblát avattak a Hetényi Géza Kórházban elhunyt kitelepítettek emlékére.
A hortobágyi kényszermunkatáborokban ezrek szenvedtek évekig egy igazságtalan rendszer igazságtalan döntéseitől – mondta Kenyeres Imre, a Hortobágyi Kényszermunkatáborokba Elhurcoltak Egyesületének tisztségviselője az emléktábla avatásán.
Mint a Krónikában elmondta, az emberek elhurcolása 1950. június 23-án kezdődött, a táborok pedig három évig működtek, Nagy Imre miniszterelnök rendelete szerint 1953. október 31-ig kellett őket felszámolni.
„Kötelességünk emlékezni azokra az ártatlan emberekre, akiket jogtalanul hurcolt meg egy aljas rendszer. Ilyen még egyszer nem fordulhat elő" – mondta az avatáson a Hetényi Géza Kórház főigazgatója, Bene Ildikó.
Az internálótáborok megszüntetésének hatvanadik évfordulóján országszerte szerveznek megemlékezéseket azok, akik nem engedik feledésbe merülni a szörnyűségeket.
(Kossuth Rádió)
Kapcsolódó:
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése