Már jutott "érdekes, érzékeny adatokhoz" az ún. romagyilkosságokkal összefüggésben az az értékelő-elemző csoport, amely az ügyről minden, a polgári és katonai titkosszolgálatoknál, valamint a rendőrségnél keletkezett iratba betekinthet - mondta Pintér Sándor belügyminiszter.
A csoport két hete kezdte meg tevékenységét, abba minden érintett szervezet delegálta munkatársait, a csapat tevékenységét a Terrorelhárítási Központ koordinálja.
A belügyi tárca vezetője azt mondta: a nyilvánosság a munka befejezését követően teljes terjedelmében megismerheti a részleteket.
A "romagyilkosságok" ügyében keletkezett minősített iratokkal összefüggésben azt mondta: szigorúan titkos iratokról van szó, amelyek tartalmazzák a felderítés folyamatát, véleményezik az elvégzett munka szakszerűségét. Hozzátette: a nemzetbiztonsági bizottság előtt már beszámoltak ezeknek az iratoknak a tartalmáról. A miniszter szerint a kormány megvizsgálta, hogy sért-e nemzetpolitikai érdekeket, ha az említett dokumentumok teljes terjedelemben nyilvánosságra kerülnek. Olyan döntés született, hogy a nyilvánosságra hozással ilyen érdekek nem sérülnek. A nemzetbiztonsági érdekek szempontjából pedig a titokgazdának, az Alkotmányvédelmi Hivatal főigazgatójának kell döntenie - tette hozzá.
A miniszter szólt arról is, hogy az illegális migráció drasztikus emelkedése meghaladta a várakozásokat. Ennek tulajdonítható, hogy ideiglenes menekülttáborokat kellett nyitni az ebben az évben már tizenötezer fős létszámot meghaladó illegális bevándorló számára. Pintér Sándor különösen kétségbeejtőnek nevezte a politikai menedékjogot kérők számát.
Előrevetítette azt is, hogy a szíriai események tükrében onnan már több mint egymillió menekült érkezett Törökországba. Úgy fogalmazott: "Ha elszánják magukat, hogy ebbe az irányba induljanak tovább, akkor újabb városokban kell ideiglenes táborokat nyitnunk". (A belügyminiszter szerint tehát nem az illegális menekültáradat megállítása a cél, hanem újabb befogadó táborok felállítása. Igazi fülkeforradalmi mentalitás - a szerk.)
(MTI nyomán)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése